Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ, ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Інформацію оновлено 15.02.2018

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

З іншою актуальною інформацією для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України можна ознайомитися на веб-сайті www.vpo.gov.ua

ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ РОБОТИ ІНТЕРНАТНИХ УСТАНОВ ОБЛАСТІ ЗА 2019 РІК

Відбулась нарада з директорами інтернатних установ під головуванням Михайла Дубровського, директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

На нараді був розглянутий Закон України «Про соціальні послуги» від 17 червня 2019 року № 2671-VIII.

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗАВЖДИ І ЗА БУДЬ-ЯКИХ УМОВ

Мета соціальної системи допомоги це підтримка вразливих груп населення зазначила  у своєму виступі Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту – начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації під час засідання колегії Департаменту.

Посадовець зазначила, що протягом 2019 року надана державна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, тимчасова державна допомога дітям та допомога особам, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у тому числі допомога на догляд особі яка доглядає за особою з інвалідністю. Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям одержують 8 597 сімей області, в яких виховуються 15 616 дітей, у тому числі 1 947 багатодітних сімей, в яких виховується 7 021 дитина. Кількість таких сімей зменшилась на 17% у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Середній розмір допомоги в багатодітній малозабезпеченій родині у грудні 2019 року склав 4 365,85 гривні. Компенсацію послуги «муніципальна няня» у грудні 2019 року одержали 125 сімей області. Станом на 01 січня 2020 року компенсація нарахована та виплачена на суму 1,03 млн. гривень, заборгованість з виплати відсутня.

ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ РОБОТИ РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ УСТАНОВ ТА ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ РЕГІОНУ У 2019 РОЦІ

Під час засідання колегії Департаменту соціального захисту населення розглянуто питання діяльності реабілітаційних та інтернатних установ області.

У своєму виступі Оксана Богдан, заступник директора начальник управління фінансів та соціального обслуговування населення Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації, повідомила, що в області функціонує мережа із 12 центрів комплексної реабілітації системи соціального захисту населення, 12 будинків-інтернатів, а саме:2 дитячі будинки-інтернати: Білопільський та Конотопський,               5 психоневрологічних інтернатів: Атинський, Будищанський, Лебединський, Хмелівський, Свеський; 4 будинки-інтернати для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю: Воронізький, Кролевецький, Охтирський, Синівський та Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці. Усього в стаціонарних установах перебувають 1659 осіб, у тому числі – 36 дітей.