Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОТИДІЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ОБГОВОРИЛИ ПІД ЧАС ЕФІРУ НА ОБЛАСНОМУ РАДІО

«30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми, мета якого - залучити людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. Є нагальна потреба привернути увагу суспільства до цієї проблеми та закликати громадян, які перебували в полоні та були звільнені, звернутися до місцевих державних адміністрацій по соціальну допомогу від держави»- зазначила у своєму виступі Людмила Мусіяка, тимчасово виконуючий  обов’язки директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації під час прямого ефіру на обласному радіо.

З 2012 по 2019 роки в Україні отримали статус постраждалих осіб від торгівлі людьми 878 громадян із них: 871 - громадянин України, 7- іноземців, які отримали допомогу від держави — розповіла посадовець.

 

Протягом 2012-2020 років від трудової експлуатації постраждало 457 громадян: від сексуальної експлуатації — 224, до жебракування було залучено 57 осіб,  9 — постраждали від змішаної експлуатації.  

Зафіксовано 14 випадків, коли дітей продавали третім особам, одна особа постраждала від сурогатного материнства.

Основною країною експлуатації громадян залишається Російська Федерація, на жаль, продовжується тенденція використання українців і всередині країни.

 Як повідомила Людмила Мусіяка, у Сумській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено 34 громадянам України.По видах експлуатації: 23 -трудова, 7- наркобізнес,  4- сексуальна.  Із них:

жінок 7: 4 сексуальна, 3 трудова;

чоловіків 27: 20 трудова , 7 наркобізнес.

До обговорення проблеми долучилася Кристина Сахно, заступник голови ГО «Смайл», регіональна координаторка  в Сумській області ВБФ «Серце до серця», регіональна експертка  поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні. Зокрема розповіла про те, що у Сумській області буде  проведено 10 блог-кафе «Життя   цінуй-безпечно працюй»  у рамках проє кту «Голос жінки має силу».

«Працюй безпечно»-це проєкт, спрямований на протидію торгівлі людьми, для тих, хто шукає нову роботу в Україні чи за кордоном, проєкт, який дає відповіді на важливі питання як підготуватися до працевлаштування в іншій країні, виявити шахраїв, які намагаються  ошукати під час укладення угоди»-зазначила Кристина Сахно.

Під час ефіру обговорили як не потрапити в пастку і не стати жертвою торгівлі людьми і куди звертатися за допомогою.