Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАДАЄМО НОВУ ПОСЛУГУ СОЦІАЛЬНОГО ПІКЛУВАННЯ ПІД ЧАС САМОІЗОЛЯЦІЇ

Наказом Міністерства соціальної політики України від 06.08.2020 № 560 затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення піклуванням осіб, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами.

Відповідно до Методичних рекомендацій органам соціального захисту населення рекомендується першочергово забезпечувати піклуванням осіб, які досягли 60-річного віку, та осіб з інвалідністю, які не мають працездатних родичів, зобов' язаних їх утримувати, і які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома»  Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. За можливості забезпечуватися піклуванням можуть також інші особи, які перебувають на самоізоляції.

 

Органам соціального захисту населення рекомендується забезпечити особам, які перебувають на самоізоляції, надання таких послуг:

допомога з ведення домашнього господарства;

організація обслуговування із залученням підприємств торгівлі,

харчування тощо;

придбання  продуктів харчування, ліків; сплата комунальних платежів.

Особам, які перебувають на самоізоляції, у тимчасове користування можуть надаватися технічні засоби реабілітації (палиці, милиці, ходунки, крісла колісні), інвентар, устаткування, побутова техніка.

Підставою для розгляду органом соціального захисту населення питання забезпечення осіб, які перебувають на самоізоляції, піклуванням можуть бути:

усне чи письмове звернення такої особи або іншої особи, яка діє в її інтересах або наявність в системі «Дій вдома» інформації про особу.

З метою створення умов для залучення благодійних, громадських, організацій, бізнесу, волонтерів для забезпечення піклуванням осіб, які перебувають на самоізоляції, місцевий орган соціального захисту населення може використовувати інформаційну онлайн-платформу «Допомога поруч» чи створити власну.

Забезпечення послугами та товарами першої необхідності осіб, які перебувають на самоізоляції, здійснюється працівниками надавачів соціальних послуг із використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно відповідно до вимог щодо їх застосування.