Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ З МОНЕТИЗАЦІЇ ОДНОРАЗОВОЇ НАТУРАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ «ПАКУНОК МАЛЮКА»

Міністерство соціальної політики України з 1 вересня 2020 року ініціювало зміну механізму надання «пакунку малюка» з одноразової натуральної допомоги на грошову компенсацію. З цією метою Урядом прийнято постанову від 29 липня 2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (далі-Постанова). Цією постановою затверджуються Порядок та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках.

Право на отримання грошової компенсації мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які разом з дитиною на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями,  опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання.

 

Грошова компенсація не виплачується в разі:

відмови від новонародженої дитини;

відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;

смерті новонародженої дитини в пологовому будинку;

отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину для придбання дитячих товарів та товарів для породіллі.

         Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” становить 5 тис. гривень; виплата грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюкаˮ на дітей, які народилися у 2020 році, проводиться після надання в повному обсязі одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Призначення грошової компенсації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за місцем проживання або місцем перебування отримувача. Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Для призначення грошової компенсації отримувач подає (надсилає) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчому органу сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади заяву за відповідною  формою із зазначенням реквізитів спеціального рахунка та документи (відомості) у паперовій або електронній формі.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення розглядають подані документи (відомості), перевіряють видачу одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» - у разі народження дитини вдома або за межами України та протягом п'яти робочих днів з дати надходження документів івідомостей приймають рішення про призначення грошової компенсації або про її відмову.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі прийнятих рішень про призначення грошової компенсації та даних отримувача щомісяця до 10 числа формує реєстр отримувачів грошової компенсації і подає його Мінсоцполітики, який у свою чергу формує зведений реєстр. Мінсоцполітики протягом одного робочого дня з дня подання уповноваженому банку реєстру отримувачів грошової компенсації повідомляє про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

З питання реалізації зазначеного пілотного проекту Міністерство соціальної політики України провело селекторну нараду зі структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій.

У селекторній нараді прийняли участь представники Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту-начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій, Валентина Соболєва, начальник відділу соціальних гарантій та Тетяна Новікова, заступник начальника відділу соціальних гарантій Департаменту.

У Сумській області на сьогодні налічується біля 600 бебі-боксів, яких вистачить до кінця вересня.