Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УРЯДОМ УКРАЇНИ УРЕГУЛЬОВАНО ПИТАННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З ДІЯЛЬНІСТЮ БУДИНКІВ-ІНТЕРНАТІВ ДЛЯ ГРОМАДЯН ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

На сьогодні в Україні діє 93 будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, у яких проживає понад 12 тис осіб (без урахування тимчасово окупованих територій АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей).

У Сумській області 4 будинки-інтернати для громадян похилого віку, 5 психоневрологічних інтернатів для осіб з інвалідністю, 2 дитячі інтернати та Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці.

Урядом України урегульовано питання, пов’язані з діяльністю будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. А саме, прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю» з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які проживають у будинках-інтернатах. У Типовому положенні одним з пріоритетних напрямків визначено проведення комплексу реабілітаційних заходів та реалізації прав підопічних відповідно до законодавства, у тому числі Закону України «Про психіатричну допомогу», спрощено механізм подання документів для влаштування до інтернату через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення за місцем проживання та процедуру відрахування підопічних, урегламентовано організацію поховання підопічних.

    Докладніше за посиланнями: https://www.msp.gov.ua/news/19013.html, http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP200772.html