Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Наталія Королевська: „Необхідно переглянути принципи державної підтримки підприємств УТОГу та УТОСу”

       Міністерство соціальної політики пропонує Кабінету Міністрів переглянути принципи підтримки підприємств УТОГу та УТОСу. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час візиту до Сумського виробничого підприємства «Стиль» Українського товариства глухих.

      Наталія Королевська привітала співробітників з 80-літтям з дня заснування УТОГу, зазначивши, що сьогодні підприємства цього товариства є прикладом турботи та милосердя. «Саме ви робите повноцінним життя людей, можливості яких обмежені, які без вашої допомоги не мали б доступу до освіти та професійних знань, не змогли б реалізовувати свої здібності. Не буде перебільшенням сказати, що такі підприємства, як «Стиль», є першою і головною опорою та помічником для багатьох наших співгромадян                                                                            з порушенням слуху», – сказала Міністр.

        Разом із тим Наталія Королевська відзначила, що через брак замовлень такі підприємства не працюють на повну потужність, через що, в першу чергу, страждають їхні працівники. Міністр повідомила, що для вирішення цієї ситуації Мінсоцполітики розробило проект постанови КМУ. «Сьогодні на підприємствах УТОГу та УТОСу працюють понад 15 тисяч громадян з вадами слуху та зору. Це ті громадяни, які, без сумніву, потребують особливої підтримки зі сторони держави. Тому ми маємо переглянути принципи підтримки таких підприємств. Для цього Мінсоцполітики розробило проект відповідної постанови КМУ, який вже розісланий на погодження до центральних органів виконавчої влади», – сказала вона.

         Зокрема, за словами Міністра, пропонується, щоб центральні органи виконавчої влади та облдержадміністрації закуповували товари, роботи та послуги у підприємств та організацій УТОГу та УТОСу, якщо їхня вартість є меншою за інші пропозиції. «Таким чином, без додаткових стимулів ми зможемо забезпечити не тільки стабільну роботу підприємств УТОГу та УТОСу, а й створити додаткові робочі місця. Крім того, ми пропонуємо Міністерству доходів та зборів спільно з Мінфіном вивчити можливість продовжити з 1 січня 2015 року здійснення оподаткування таких підприємств за нульовою ставкою ПДВ, щоб їхня продукція була конкурентоздатною на ринку», – сказала вона.

         У свою чергу, працівники "Стилю" подякували Міністру за зустріч та можливість сказати про наболіле.

 

За інформацією офіційного веб-сайту Міністерства соціальної політики України.