Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ, ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Інформацію оновлено 15.02.2018

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

З іншою актуальною інформацією для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України можна ознайомитися на веб-сайті www.vpo.gov.ua

ПРОВЕДЕНО ПРАКТИКУМ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА НА ТЕМУ: «РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ. ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ З ОСОБАМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ, УЧАСНИКАМИ АТО, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ ТА ІНШИМИ КАТЕГОРІЯМИ НАСЕЛЕННЯ»

Сумське регіональне відділення Асоціації міст України, в рамках проєкту USAID PULSE, проводить засідання практикуму із застосування законодавства на тему: «Реформування системи соціального захисту. Особливості роботи з особами з інвалідністю, учасниками АТО, внутрішньо переміщеними особами та іншими категоріями населення».

Практикум відбувся сьогодні в онлайн форматі.

СУМЩИНА Є УЧАСНИКОМ ПІЛОТНОГО ПРОЄКТУ «ІНКЛЮЗИВНИЙ РИНОК ПРАЦІ ДЛЯ СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ В УКРАЇНІ»

За словами заступника голови Сумської облдержадміністрації Віталія Максименка, Сумщина стала учасником проєкту, адже проблематика, що піднімається у процесі його реалізації, актуальна як для України вцілому, так і для нашої області.

До участі в сьогоднішньому заході долучилися: заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Олена Заяц та представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі, Департаменту освіти і науки, Сумського обласного центру зайнятості, відділення Національної служби посередництва і примирення в Сумській області, представники організацій роботодавців та профспілок.

ПІДПРИЄМСТВО-БОРЖНИК ЗАПРОШУЄ ДО СПІВПРАЦІ

Серед боржників з виплати заробітної плати в області є Конотопський механічний завод, що знаходиться у підпорядкуванні Харківського державного авіаційного виробничого підприємства. Станом на 01 жовтня цього року тут працівникам заборгували близько 9 млн гривень уже зароблених коштів. Причиною критичного фінансового стану підприємства стала відсутність державних замовлень, обігових коштів, що викликано банкрутством головної юридичної особи.

Проте, керівництво заводу на засіданні обласної комісії з питань ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати запевнило, що ними розроблений конкретний план виходу з кризи. На сьогодні завод виготовляє металеві двері, огорожі, в’їзні ворота, оздоблені ліхтарі, зупинки для транспорту, лавки, баки для сміття тощо. Це дозволило поточну заробітну плату виплачувати своєчасно.

ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

У рамках Європейського дня протидії торгівлі людьми відбувся круглий стіл на тему: «Захист та допомога постраждалим від торгівлі людьми: доступ до притулків» за результатами моніторингу притулків, у тому числі спеціалізованих, які надають допомогу особам, постраждалим від торгівлі людьми.

Семінар проведено в онлайн-режимі з метою підвищення професійного рівня працівників органів державної влади, соціальних служб, інших спеціалістів, діяльність яких пов’язана з наданням допомоги особам, які належать до групи ризику або постраждали від торгівлі людьми.

ТВОЄ ПРАВО: ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ЗНИЩЕНЕ ЖИТЛО НА ДОНБАСІ

Однією з найболючіших проблем внутрішньо переміщених осіб, з якими вони звертаються до системи безоплатної правової допомоги, є житлова. Вже цього року ВПО можуть скористатися правом на отримання компенсації за зруйноване на Донбасі житло.