Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

НА СЕМІНАР-НАРАДІ ОБГОВОРИЛИ ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ

Семінар - нарада з структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій та  міських рад відбулася під головуванням  тимчасово виконуючого обов’язки директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Людмили МУСІЯКИ.

Про надання роз’яснень з питань, які виникають у органів соціального захисту населення у зв’язку з прийняттям Закону України від 15.03.2022 № 2121-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій»інформували начальник відділу пільг, сімейної та гендерної політики ДепартаментуНадія СТЕПАНЕНКО та начальник відділу по роботі з ветеранами війни Лідія ЛИСАЧЕНКО.

ДО УВАГИ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД!

Міністерство соціальної політики та експерти проєкту @SURGe 20 травня проводять вебінар для представників територіальних громад та працівників сфери соціальних послуг - ЯК ОРГАНІЗУВАТИ І НАДАВАТИ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ НАСЕЛЕННЮ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ.

Основні теми заходу:

  • визначення потреб населення територіальної громади в соціальних послугах в умовах воєнного стану;
  • послуги, що можуть надаватися екстрено (кризово), порядок їхнього надання та документування;

ЗІ СВЯТОМ, З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!

Цього року, 19 травня в Україні святкують День вишиванки. Це свято відзначають щороку третього четверга травня. Його було засновано у 2006 році студентами Чернівецького національного університету.

Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших силах поширити їх, розповісти про них. Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!

Слава Україні!

Спішіть помічати красу весни, хоч і крізь призму війни....

Краса, добро і правда завжди переможна!

ЄВРОСОЮЗ ТА МОМ РОЗРОБИЛИ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб. Станом на кінець квітня це 7,7 мільйона. Очевидно, їхня кількість зростатиме.

Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків, пов’язаних з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми.

У рамках кампанії розроблено низку інформаційних матеріалів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам уникати цих ризиків. Організатори закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях.

ВІТАЄМО З ДНЕМ СІМ’Ї

15 травня у світі відзначають Міжнародний день сім'ї, проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1993 році. Ідея заснувати свято виникла ще 1989 року, коли задля привернення уваги громадськості різних країн на проблеми сім'ї, Генасамблея ООН проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім'ї, а 1993 року ухвалила резолюцію про заснування сьогоднішнього свята.

Міжнародний день сім’ї  –  прекрасний привід сказати кілька теплих слів своїм рідним.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЄКТУ «РОЗВИТОК ІНКЛЮЗИВНОГО РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ» ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Після вимушеної перерви продовжується реалізація проєкту міжнародної організації праці «Розвиток інклюзивного ринку праці в Україні».

Відбулася перша від початку війни зустріч партнерів. Обговорили зміни в концепції проєкту, що дозволять підтримати сільськогосподарське підприємництво та крафтове виробництво, започаткувати нові бізнес ініціативи, сприяти забезпеченню продовольчої безпеки в регіоні.

Перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Тарас САВЧЕНКО висловив підтримку у переорієнтації проєкту на допомогу розвитку фермерських господарств та висловив надію, що партнерство зможе працювати у синергії з Радою з відновлення та розвитку Сумської області.