Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)60-02-08,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАПРАЦЬОВАНО МЕХАНІЗМИ ТА ІНСТРУМЕНТИ, ЩО ДОЗВОЛЯЮТЬ ЕФЕКТИВНО БОРОТИСЯ З «ТІНЬОВОЮ» ЗАЙНЯТІСТЮ

На цьому наголосив директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, під час засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участю керівника апарату Сумської облдержадміністрації Дмитра Живицького.

«На сьогоднішній день, роботу по напрацюванню необхідного інструментарію для боротьби з «тіньовою» зайнятістю завершено. Тепер, інспектор праці має достатньо важелів впливу стосовно роботодавців, які намагаються використовувати неоформлену працю», - зазначив Ігор Дегнера.

Також він наголосив, що  застосування фінансових санкцій до суб’єктів господарювання не є метою таких інспекторів: «Їх основне завдання – це роз’яснювальна робота. Інспектори праці мають «достукатися» до свідомості кожного роботодавця, який не працює в правовому полі, та пояснити усі переваги легального працевлаштування».

За інформацією начальника Управління Держпраці у Сумській області Юрія Семенога, упродовж 5 місяців 2018 року представниками управління проведено 82 роз’яснювальні заходи та 48 заходів контролю, за результатами яких виявлено 115 неоформлених працівників. Сума накладених штрафних санкцій на недобросовісних роботодавців уже перевищує 8 млн гривень.

Насамкінець він додав, що цьогоріч в області маємо тенденцію до збільшення кількості застрахованих осіб (на 30 тис. осіб). Беззаперечно цей показник можна вважати результатом спільної роботи соціальних партнерів у напрямку боротьби з незадекларованою працею.