Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

З 1 СІЧНЯ СТАРТУЄ ПРОЦЕС НАДАННЯ СУБСИДІЙ НАСЕЛЕННЮ У ГРОШОВІЙ ФОРМІ

Про це поінформував директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський під час апаратної наради про голові облдержадміністрації.

«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 із 1 січня 2019 року стартує процес надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення субсидії та розрахунок її розміру залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати. Безпосередньо монетизація відбуватиметься у три етапи», - зазначив Михайло Дубровський.

За його інформацією, вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть лише ті сім’ї, які звернуться за нею вперше, а також ті хто буде звертатись за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, призначення якої здійснюється щорічно за новим зверненням громадян.

Однією з умов призначення субсидії у грошовій формі є обов’язкове зазначення номеру мобільного телефону у заяві про призначення субсидії.

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви, автоматично відкривається персональний обліковий запис в Ощадбанку, на якому буде відображена житлова субсидія у грошовій формі. Банк розраховуватиметься за одержувача субсидії з надавачами комунальних послуг. Кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Крім того, Ощадбанк щомісяця інформуватиме одержувачів субсидії SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та скільки їм залишилося доплатити за комунальні послуги.

"Сім’ям, яким призначено субсидію з січня 2019 року, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комунальних послуг, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а одержувачі субсидії доплачуватимуть другу частину рахунку", - підкреслив Михайло Дубровський.

Також він зазначив, що для одержувачів субсидії Ощадбанком будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів.

Після закінчення опалювального сезону, суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк буде відкривати автоматично, без додаткового звернення у банк.

З січня 2019 року вже звернулися за призначенням субсидії у грошовій формі, в тому числі на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, 1 159 домогосподарств.

З травня 2019 року буде розпочато другий етап монетизації пільг та субсидій. На призначення житлової субсидії у грошовій формі матимуть право ті, хто отримуватиме її у неопалювальному сезоні.

Останній етап – з жовтня на призначення пільг та житлових субсидій в опалювальний період.

Наразі 180,9 тисяч домогосподарств регіону отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг за старим порядком.

На опалювальний період 2018-2019 років без звернення громадян розраховано субсидію 113,0 тис. сімей, що становить стовідсоткове виконання.

У 2018 році нараховано субсидій на загальну суму 1611,4 млн гривень проти 1958,1 млн гривень за 2017 рік.