Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Найважливішою зміною та основноним приорітетним напрямком розвитку надання соціальних послуг стало їх наближення до людей – перехід на надання на рівні громади.

Створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі  є одним з показників.

В області функціонує 14 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам та одна служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. У місті Суми діє мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насильства на території обслуговування Сумського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області. Також в області функціонує Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги, розрахований на 16 місць, що надає послуги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждалим від насильства в сім’ї та торгівлі людьми.

Сьогодні Міністерство соціальної політики України провело онлайн-нараду за участю заступника Міністра з питань європейської інтеграції – Ольги Ревук, щодо реалізації субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать питання забезпечення реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, визначення потреби у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, забезпечення їх створення та функціонування, здійснення контролю за їхньою діяльністю.

Державною соціальною програмою запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2021 № 145 на створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у 2021 році з державного бюджету передбачено 274,2 млн гривень.

До участі у нараді долучилися Віталій Максименко, заступник голови обласної державної адміністрації, Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту соціального захисту населення і Руслан Розгон, завідувач сектору сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту.