Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ СЛУЖБ ПІДТРИМКИ ОСІБ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Сьогодні відбулась селекторна нарада з головами районних державних адміністрацій та територіальних громад щодо створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, під головуванням Віталія Максименка, заступника голови Сумської облдержадміністрації.

На виконання Указу Президента України від 21 вересня 2020 року №398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» Міністерством соціальної політики України розроблено та затверджену державну соціальну програму із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту соціального захисту населення, поінформувала, що обласній державній адміністрації у взаємодії з органами місцевого самоврядування та іншими суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на місцевому рівні, необхідно забезпечити, зокрема, створення відповідно до обґрунтованих потреб мережі служб підтримки постраждалих осіб та забезпечення їх належного функціонування.

Людмила Мусіяка звернула увагу голів на необхідності створення спеціальних служб, оскільки динаміка звернень щодо насильства зростає. Так, у 2018 році зареєстровано 3806 звернень, у 2019 році – 6021, у 2020 році – 8479 і вже 1413 звернень у першому кварталі поточного року.  

Також вона зауважила, що згідно з проектом постанови передбачено надання субвенції з місцевого бюджету для таких видів спеціалізованих служб підтримки: притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, консультативна служба.

Крім того, Людмила Мусіяка повідомила про можливість прийняття участі у конкурсному відборі для участі у проекті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». Уся інформація щодо цього конкурсу доступна на офіційному веб-сайті UNFPA.