Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ РОЗРОБЛЕННЯ ПЛАНУ ДІЙ ЩОДО РІВНОСТІ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ У ЖИТТІ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

За дорученням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторії МЕДВІДЬ та за участі депутаток Сумської обласної ради, представників територіальних громад, громадських організацій відбулася робоча нарада з розроблення Плану дійщодо рівностіжінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Сьомою сесією Сумської обласної ради 23 липня 2021 року прийнято рішення «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад».

 Після підписання Хартії, протягом розумного строку (що не повинен перевищувати двох років), необхідно розробити та затвердити свій План дій щодо рівності для подальшої його реалізації.

Кожна громада, яка є підписантом Європейської Хартії, створює робочу групу самостійно, ті хто бажають долучитися також працюють в цьому напрямку.

Про можливості складання плану дій щодо рівності жінок і чоловіків підписантам Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад розповіла під час засідання старший викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету, фахівець Гендерного ресурсного центру, кандидат філософських наук Юлія САВЕЛЬЄВА.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Людмила МУСІЯКА інформувала присутніх про досвід громад інших областей з зазначеного питання.

Станом на січень 2022 року рішення про підписання Хартії в Україні прийняли 83 територіальні громади, серед них Березівська сільська рада, Ворожбянська та Охтирська міські ради та 2 обласні ради − Сумська та Полтавська.

За результатами засідання вирішено створити робочу групу з розроблення Плану дій щодо рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад до складу якої долучити депутатів обласної ради, представників структурних підрозділів облдержадміністрації, громадські організації та інших зацікавлених осіб.