Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОЗДОРОВЛЕННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ ЗА 2021 РІК ОБГОВОРИЛИ НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ ДЕПАРТАМЕНТУ

З цього питання поінформувала присутніх начальник відділу з питань управління фінансовими ресурсами та організації санаторно-курортного лікування Департаменту Ольга СИТНИК.

За словами начальника відділу з питань управління фінансовими ресурсами та організації санаторно-курортного лікування, для оздоровлення ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань та інвалідів» за 2021 рік надійшло від Міністерства соціальної політики України 277 путівки, або 32% від потреби, які повністю використані.

Розповідаючи про оздоровлення пільгових категорій населення Ольга Ситник зазначила, що структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад для придбання санаторно-курортних путівок укладено 251 договір для осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання. Всі оздоровленні. Відсоток забезпеченості путівками складає 5,6%.

Для оздоровлення осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад укладено 42 договори. Всі оздоровленні. Відсоток забезпеченості путівками складає 35,9%.

Для оздоровлення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад укладено 172 договори. Всі оздоровленні. Відсоток забезпеченості путівками складає 67,5%.

Для громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, І категорії структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад укладено 403 договори. Всі оздоровленні. Забезпеченість путівками складає 90,2%.

За рахунок місцевих бюджетів та інших надходжень закуплено 23 путівки для пільгової категорії населення на суму 186,7 тис. гривень.

Посадовець наголосила, що Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації здійснюються функції державної політики у сфері дитячого оздоровлення області. Згідно розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 26.05.2021 № 363-ОД утворена комісія з координації проведення оздоровчої кампанії 2021 року. Протягом січня-лютого 2021 року Департаментом розроблена Обласна програма оздоровлення дітей на 2021 рік.

За 2021 рік відбулося 2 засідання комісії, проведені наради з керівниками закладів оздоровлення та відпочинку.

На виконання доручення Міністерства соціальної політики України від 24.10.2019 № 18436/0/2-19/37 та постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 580 «Деякі питання ведення Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей» створено комісію з питань обліку майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку. До Державного реєстру занесено дані 24 майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку Сумської області з 25-ти зареєстрованих. Мережа дитячих оздоровчих таборів у 2021 році збережена у повному обсязі.

«З метою інформування батьків про можливість оздоровлення та відпочинку дітей на офіційному веб-порталі Департаменту соціального захисту населення Сумської області в розділі «Оздоровлення дітей» розміщено посилання на Державний реєстр з метою ознайомлення батьків з таборами, які знаходяться в Сумській області, – відмітила Ольга Ситник. – У період оздоровчої кампанії працювало 18 приміських таборів оздоровлення та відпочинку. Оздоровчо-відпочинковими послугами охоплено 10 344 дитини пільгових категорій».

У 2021 році Департаментом заплановано проведення атестації у 7 приміських таборів оздоровлення та відпочинку Сумської області. Проведено атестацій у 6 таборах. У зв’язку з накладеним арештом на майно на підставі іпотечного договору Акціонерним товариством «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» не розпочинав свою діяльність «Оздоровчий дитячий центр «Чайка» Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання – Інжиніринг», тому атестація не проведена.

Начальник відділу з питань управління фінансовими ресурсами та організації санаторно-курортного лікування зазначила, що обласним бюджетом Сумської області на оздоровчу кампанію 2021 року було виділено 3,3 млн гривень, з них Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації на забезпечення закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку, організації і направлення дітей пільгових категорій до закладів оздоровлення, відпочинку області та України – 50,9 тис. гривень для оздоровлення вихованців дитячих будинків-інтернатів, які повністю використані.

Загальна сума коштів місцевих бюджетів, фактично витрачених на оздоровлення та відпочинок дітей по територіальним громадам, складає
13,8 млн гривень. Послугами оздоровлення та відпочинку забезпечені 9 470 дітей області, із них 4 723 дитини пільгових категорій.

На стрічці новин веб-порталу розміщено інформаційні матеріали про заходи з підготовки та проведення оздоровлення, відпочинку та організації дозвілля дітей та молоді.

Сумська філія НТКУ подала сюжет про підготовку дитячих таборів на Сумщині до літньої оздоровчої кампанії з дотриманням необхідних санітарних вимог та карантинних заходів та готовність до початку роботи.

За   2021 рік фактично оздоровлено 372 дитини в дитячих таборах, з них 178 дітей в ДПУ «УД «Молода гвардія», 180 дітей в ДП «МДЦ «Артек»,
34 дитини у дитячому таборі «Соколята» та 55 дітей у дитячому оздоровчому таборі «Артек-Прикарпаття». За цей період не використані залишилися
85 путівок, а саме 12 – до ДПУ «УД «Молода гвардія», 8 – до ДП «МДЦ «Артек», 43 – до дитячого табору «Соколята», 22 – до дитячого оздоровчого табору «Артек-Прикарпаття». Причина короткий термін від надання наказу МСПУ та терміном заїзду та спалах захворюваності дітей на ОРВІ та інші інфекційні хвороби.

Довідково. Згідно з вимогами постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням», від 22 лютого 2006 р № 187 «Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення», від 23 листопада 2016 р. № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» закупівля санаторно-курортних путівок органами соціального захисту населення здійснюється шляхом укладання трьохсторонньої угоди.