Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ УСТАНОВ ОБЛАСТІ ЗА 2021 РІК

Про надання реабілітаційних послуг в Сумській області розповіла у своєму виступі заступник директора Департаменту - начальник управління фінансів та соціального обслуговування населення Оксана БОГДАН.

За її словами, для організації надання реабілітаційних послуг дітям та особам з інвалідністю в області функціонує мережа із 7 центрів комплексної реабілітації системи соціального захисту населення, зокрема Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю (далі – Центр), 6 місцевих центрів (у Білопільській, Буринській, Конотопській, Охтирській, Роменській та Шосткинській територіальних громадах) та 5 відділень реабілітації в установах-надавачах соціальних послуг.

«На фінансування реабілітаційних установ області спрямовані кошти місцевих бюджетів у сумі 30 млн гривень, із них Сумському обласному центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю – 21,3 млн гривень, що становить 98,4% від річної потреби», – повідомила Оксана Богдан.

Крім того, у м. Суми на базі громадської організації «Феліцитас» функціонує реабілітаційна установа змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння», де отримують послуги з денного догляду, соціальної реабілітації 35 осіб та дітей з інвалідністю, які мають розумову відсталість. На утримання цієї установи за 2021 рік профінансовано 1 674,05 тис. гривень, що становить 99,7% від річної потреби.

На підставі проведеного моніторингу встановлено, що відповідно до індивідуальних програм реабілітації та медичних довідок реабілітаційних послуг в області потребують 1 897 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, а саме: 1 762 дитини з інвалідністю, 57 – осіб з інвалідністю та 78 дітей групи ризику.

Посадовець зазначила, що відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 80 «Про затвердження Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)» (із змінами) усього охоплено реабілітаційними заходами 1164 дитини та особи з інвалідністю, дитини групи ризику, а саме: 1040 дітей з інвалідністю, 45 осіб з інвалідністю та 79 дітей групи ризику, що становить 61,4% від потребуючих (2020 рік – 1 078 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, а саме: 943 дитини з інвалідністю, 68 осіб з інвалідністю та 67 дітей групи ризику, що становить 57% від потребуючих). Зменшення чисельності осіб, охоплених реабілітаційними послугами пов’язано з запровадженням карантинних обмежень у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19).

«Із загальної чисельності охоплених реабілітаційними послугами, у Центрі отримали реабілітаційні послуги 367 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, а саме: 346 дітей та осіб з інвалідністю та 21 дитина групи ризику, що становить 19,35% від загальної чисельності потребуючих реабілітаційних заходів (2020 рік – 286 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, а саме: 271 дитина та особа з інвалідністю та 15 дітей групи ризику, що становить 15,1% від загальної чисельності потребуючих реабілітаційних заходів)», – відмітила Оксана Богдан.

Найбільше охоплено реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю, групи ризику (з урахуванням направлень минулого року) у Центрі з Сумського (48) району та міста Суми (227).

Заступник директора підкреслила, що із загальної чисельності охоплених реабілітаційними послугами, у місцевих центрах, відділеннях комплексної реабілітації отримали реабілітаційні послуги 814 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, що становить 42,9% від потребуючих реабілітаційних заходів (2020 рік – 815 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, що становить 43,1% від потребуючих реабілітаційних заходів). Показник охоплення залишився на рівні минулого року.

Структурними підрозділами соціального захисту населення районних державних адміністрацій та міських рад видано 994 направлення на реабілітацію, з них до Центру – 445 направлень, із них 416 – дітям з інвалідністю, 9 – особам з інвалідністю та 20 – дітям групи ризику.

Найбільше видано направлень до Центру від Охтирського (29), Сумського (61) районів та міст Конотоп (30), Суми (252).

Видано 549 направлень на реабілітацію до місцевих центрів, відділень комплексної реабілітації, із них: 479 направлень дітям з інвалідністю, 36 – особам з інвалідністю та 34 – дітям групи ризику.

Посадовець повідомила, що з метою організації виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (зі змінами) області затверджені та профінансовані бюджетні асигнування на 2021 рік у сумі 9,28 млн гривень.

До структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад надано 563 заяви батьків та законних представників дітей з інвалідністю щодо отримання реабілітаційних послуг за вказаною державною програмою.

Укладено 625 договорів на суму 9,21 млн. гривень, що становить 99,3% від затверджених асигнувань на 2021 рік.

Оксана Богдан наголосила, що з 2019 року комунальна установа Сумської обласної ради – Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю визнана виконавцем державної програми 257100 «Реабілітація дітей з інвалідністю». У звітному періоді послуги з комплексної реабілітації за вказаним напрямком отримали 333 дитини з інвалідністю, із них 43 дитини – з інших областей України. За надані послуги Центру надійшли кошти державного бюджету в сумі 5,5 млн гривень, що спрямовані установою на зміцнення матеріально-технічної бази.

У листопаді 2021 року виділені кошти за кодом програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів 1517363 «Виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» для виконання робіт по об’єкту «Реконструкція приміщень комунальної установи Сумської обласної ради – Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю – блок № 5 за адресою: проспект Лушпи Михайла, буд.16, в м.Суми» та проведено відповідну реконструкцію з облаштуванням харчоблоку та їдальні Центру відповідним обладнанням та меблями.

За рахунок коштів Благодійного фонду «Технологія» для залу лікувально фізичної культури придбано стельовий підйомник.

Всього у 2021 році для зміцнення матеріально-технічної бази Центру спрямовано більше 7 млн гривень коштів державного бюджету та 167,0 тис. гривень благодійних коштів.