Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІТАЛІЙ МУЗИЧЕНКО: ПРОГРАМА «РУКА ДОПОМОГИ» СТВОРЮЄ УМОВИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ САМОСТІЙНОСТІ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОЇ СІМ’Ї

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі Українського радіо розповів про програму надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї «Рука допомоги».

«Рука допомоги» – це про нові умови для якісних змін та реалізацію можливостей малозабезпечених громадян, які стикаються з проблемою пошуку роботи, хочуть знайти роботу, повернутися на ринок праці», – зазначив заступник Міністра.

За словами Віталія Музиченка, у рамках пілотного проекту «Рука допомоги», який реалізовувався у трьох областях – Львівський, Харківській та Полтавській, апробований механізм підтримки працездатних непрацюючих членів малозабезпечених сімей для організації підприємницької діяльності.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені можуть отримувати фінансову допомогу від держави для старту власного бізнесу. Допомога надається в рамках нової бюджетної програми, розробленої Міністерством соціальної політики, на реалізацію якої у держбюджеті на 2022 рік передбачено майже 100 млн грн.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Сума, яка повертається державі, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

З Порядком надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397, можна ознайомитися за посиланням 

За матеріалами:https://www.msp.gov.ua/news/21398.html