Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ, ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Інформацію оновлено 15.02.2018

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

З іншою актуальною інформацією для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України можна ознайомитися на веб-сайті www.vpo.gov.ua

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РОБОТА ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛІКВІДАЦІЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Відбулось чергове засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням Віталія Максименка, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації.

За останніми статистичними даними станом на 1 березня 2021 року на економічно активних підприємствах області обліковується заборгованість з виплати зарплати більш ніж перед 9 тис. осіб в сумі 34,4 тис. гривень в середньому на 1 працівника.

РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ВИПЛАТА ЩОРІЧНОЇ РАЗОВОЇ ДОПОМОГИ ДО 5 ТРАВНЯ

Сьогодні на рахунки управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій  та  міських  рад  профінансовано кошти  у  сумі  –  41,42 млн гривень для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2021 року № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ТА ПЕНСІЙНИЙ ЗАХИСТ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД АВАРІЇ ГРОМАДЯН ТА ПІДГОТОВКУ ДО ЗАХОДІВ З ЦІЄЇ НАГОДИ

Сьогодні відбулось засідання Консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації, яке відкрив Михайло Дубровський, директор Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації.

На Сумщині мешкає 12519 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 1 872 – мають інвалідність, 6183 – це безпосередньо учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

ЗАКІНЧУЄМО РУБРИКУ: ОФОРМЛЕННЯ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ ЗА ОСОБАМИ, ЯКІ ЙОГО ПОТРЕБУЮТЬ – 2021

На сьогодні законодавство України передбачає оформлення постійного догляду з відповідними соціальними виплатами на догляд за такими категоріями осіб, що потребують догляду: за дітьми з інвалідністю; за особами з інвалідністю; за іншими громадянам похилого віку та хворими,  які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

У сьогоднішній нашій рубриці мова піде про надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, що призначається відповідно до Закону України «Про соціальні послуги».

ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ (ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ) ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Сьогодні розпочато дводенне навчання за спеціальною короткостроковою програмою: «Соціальний захист учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил) та членів їх сімей у Сумській області» для спеціалістів структурних підрозділів соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій, місцевих рад. До занять долучилися 30 учасників.

Відкрив семінар Михайло Дубровський, директор Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації.