Департамент соціального захисту населення
пров. Сурогінський, 2, м. Суми, 40000
тел. (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

ВПО В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ. БРИФІНГ.

Сьогодні Людмила МУСІЯКА, директор Департаменту, прийняла участь у брифінгу з актуальних питань внутрішньо переміщених осіб. Людмила Петрівна проінформувала, що в області в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб в Сумській області обліковується 83 811 осіб, із них 21 631 дитини, 3 370 осіб з інвалідністю, 15 318 пенсіонерів.

Із облікованих прибули з інших областей:

Луганської – 7,1 тис. осіб (з 24.02.2022 – 3,2 тис. осіб);

Донецької – 13,0 тис. осіб (з 24.02.2022 – 7,4 тис. осіб);

Харківської – 13,7 тис. осіб;

Київської – 2,7 тис. осіб;

Запорізької – 1008 осіб;

Херсонської – 723 осіб;

Чернігівської – 1037 осіб;

Дніпропетровської – 376 осіб;

Миколаївської – 301 осіб;

Одеської – 124 осіб.

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ПІЛЬГОВОЇ КАТЕГОРІЇ 2023

Держава запустила програму єОздоровлення: гроші на відпочинок і оздоровлення дітей будуть надаватись батькам за принципом «гроші ходять за дитиною».

Детально за посиланням6

https://www.msp.gov.ua/news/22860.html

«ЩАСТЯ» ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

До Міжнародного дня захисту дітей Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації в співпраці з Укрпоштою випущені аркуші «Власної марки». Власна марка - це повноцінна поштова марка, виготовлена за індивідуальним дизайном. Окрім використання її  як засобу оплати письмової кореспонденції, Департамент таким чином привертає увагу до певних проблематик соціального захисту, доносить ключові меседжі своєї діяльності (наприклад, протидія торгівлі людьми, гендерно зумовленого насильства, безбарєрність для осіб з інвалідністю і ін,). Так, однією  із основних функцій  органів соціального захисту населення – є  підтримка дітей пільгової категорії.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВРАЗЛИВОЇ КАТЕГОРІЇ

Питання захисту прав та інтересів дітей пільгової категорії є і залишається одним із основних завдань діяльності органів соціального захисту.

Система соціального захисту Сумської області включає два дитячих будинки-інтернати: Конотопський та Білопільський.

1 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Діти – це майбутнє будь-якого народу і держави. Молоде покоління визначатиме успіх соціального, політичного, економічного, інтелектуального та культурного життя країни. Всебічний захист дітей – основна пріоритетна задача держави. Особливої проблематики набуває це питання в умовах сьогодення.

Під час військових дій порушуються всі найважливіші права дитини: право на життя, право на навчання, право на відпочинок, право бути з родиною, право на охорону здоров’я, на розвиток особистості, на турботу та захист.

ГІНЕКОЛОГІЧНІ КАБІНЕТИ БЕЗБАР’ЄРНОГО ДОСТУПУ ДЛЯ ЖІНОК, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ГЕНДЕРНО-ОБУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА

У шести областях України починають функціонувати гінекологічні кабінет безбар’єрного доступу, де місцеві жінки або жінки ВПО, які змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні і які постраждали від гендерно-обумовленого насильства, зможуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу. Такі кабінети відкрито на базі прийомних та гінекологічних відділень, жіночих консультацій обласних, районних або місцевих лікарень, міських перинатальних центрів, і облаштовано сучасним медичним обладнанням з урахуванням потреб людей з інвалідністю. В них за потреби можна цілодобово отримати медичну і психологічну допомогу конфіденційно та безкоштовно.

Гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу відкриваються в районних центрах Тернопільської, Черкаської, Чернігівської, Сумської, Житомирської, Івано-Франківської областей та будуть доступними для людей з інвалідністю, оскільки пункти оснащені спеціалізованими гінекологічними кріслами-трансформерами для огляду маломобільних жінок.

ЩОДО ВИДАЧІ ДОВІДОК ПРО ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ЗА РОБОТУ В ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ

На черговому засіданні Сумської обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (далі – Обласна комісія), всього розглянуто 9 особових справ учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

За результатом розгляду Обласною комісією вирішено по 3 особових справах видати довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження; по 3 – відмовити у видачі такої довідки, 3 особові справи повернути на доопрацювання.

НА КОНТРОЛІ ПИТАННЯ ВИПЛАТИ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НАЛЕЖНІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЖИЛІ ПРИМІЩЕННЯ ДЕЯКИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН

Сьогодні Міністерством у справах ветеранів України проведена онлайн нарада з представниками структурних  підрозділів з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій щодо 
виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям громадян.

Лідія ЛИСАЧЕНКО, начальник відділу  пільг та компенсацій Департаменту, прийняла участь в відеоконференції.

ЯК, ПЕРЕБУВАЮЧИ ЗА КОРДОНОМ, ДИСТАНЦІЙНО ВІДМОВИТИСЯ ВІД ОТРИМАННЯ РІЗНИХ ВИДІВ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ АБО ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Через повномасштабну війну, розв'язану російською федерацією, частина українців, на жаль, змушена була виїхати за кордон. За понад рік активних бойових дій Мінсоцполітики у взаємодії з іншими установами та міністерствами забезпечило створення та функціонування низки цифрових інструментів, які дозволяють оформити ту чи іншу соціальну виплату онлайн або дистанційно відмовитись від неї.

Якщо громадянин України, який тимчасово перебуває за кордоном, має бажання чи потребу відмовитися від отримання якоїсь із соціальних допомог, він може зробити це в такий спосіб:

РОБОТА З ДОКУМЕНТАМИ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Сьогодні на черговому засіданні Комісії Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі- обласна Комісія), опрацьовано 20 особових справ, із них: 7 – на видачу посвідчень уперше, 4 – на видачу посвідчень категорії 1, 3 – щодо внесення запису про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1, 6 – на видачу повторного посвідчення.  

За результатом розгляду обласною Комісією прийняте рішення про видачу 17 посвідчень  різних категорій та до 3  унести запис про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1.

 

ЗАДОВОЛЕННЯ ПОТРЕБ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ГРОМАДАМИ

Забезпечення військовослужбовців різними видами допомог та захисту , в тому числі соціальним, є основним нагальним завданням органів місцевого самоврядування.

З метою організації роботи із військовослужбовцями вчора  Департаментом проведена селекторна нарада з представниками сільських, селищних, міських рад. На заході обговорене питання забезпечення потреб  військовослужбовців. Департаментом акцентовано увагу на виявлення потреб військовослужбовців, проживаючих на території громад, які повернулись з військової служби. За результатами проведеної роботи громади щотижнево подають Департаменту таку інформацію для загальнообласного моніторингу.

ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Згідно з ухвалою Верховної Ради України, день 18 травня оголошений Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Цьогоріч виповнюється 79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. В цей день  Україна та світ згадують жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року з півострова було відправлено перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч людей.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!

 

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У цей день прийнято одягати вишиванку і в такому вигляді відправитися у звичних справах. 

Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Саме тому вишиванка вважається оберегом, який передається з покоління в покоління. Сьогодні вишиванка стала ще й символом незламності, патріотизму, ідентифікатором громадської позиції, фешн-стилем не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Вона без слів промовисто кричить: «не скорюся», «дух міцніший,  ніж тіло», «Героям слава!»

СТВОРЕННЯ РАДИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Регіональною командою благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у Сумській області разом з юридичною клінікою СумДУ ведеться робота щодо залучення молоді з-поміж внутрішньо переміщених осіб до діяльності Ради ВПО при Сумській міській раді.

На черговому вебінарі вищезгаданими учасниками обговорена мета  та завдання створення Ради ВПО, порядок формування ініціативної групи, досліджений  досвід успішних кейсів діяльності рад ВПО в інших областях. За результатами роботи залучені учасники до складу ініціативної групи по створенню Ради ВПО при Сумській міській раді.

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

З метою виконання Плану дій щодо реалізації в Сумській області Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» Департаментом спільно з Сумським обласним Центром соціальних служб проведена  селекторна нарада з установами-надавачами соціальних послуг. Зазначена програма, ініційована Першою леді Оленою Зеленською, покликана створити  систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.

В своєму виступі Тетяна ШЕВЧЕНКО, директор Сумського обласного Центру  соціальних служб, наголосила на необхідності введеня посади психолога до штату установ-надавачів соціальних послуг та центрів соціальних служб області. Територіальним громадам, де відсутній надавач соціальних послуг рекомендовано ввести посаду психолога до одного з структурних підрозділів органів місцевого самоврядування або розглянути можливість співфінансування\замовлення такої послуги у громади, де вона надається.

СПІЛЬНО ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

Сьогодні директор Департаменту Людмила МУСІЯКА взяла участь у форумі «Спільно – проти насильства», проведеному в Конотопі у межах проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок і дівчат від гендерно зумовленого насильства», що здійснюється ВГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Міжнародного медичного корпусу, USAID.

У вітальному слові Людмила МУСІЯКА підкреслила важливість розвитку мережі спеціалізованих служб для надання соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, ґендерно зумовленого насильства тощо, та повідомила про державну підтримку на створення таких служб у 2023 році в Сумській області.

УРЯД ЗАПРОВАДИВ МЕХАНІЗМ «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА ДИТИНОЮ» ПРИ ОПЛАТІ ПОСЛУГ З ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ОСОБЛИВОЇ УВАГИ ТА ПІДТРИМКИ ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ

Днями Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою запровадив механізм «гроші ходять за дитиною» при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Відтепер родини з дітьми, які опинились у найбільш складних умовах – проживають на територіях, що були в тимчасовій окупації, перебувають у зоні активних бойових дій або на кордоні з російською федерацією та зазнають активних артилерійських обстрілів (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області), є малозабезпеченими та мають дітей, які належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку. 

Батьки (особи, що їх замінюють) дітей, які відповідають зазначеним вище критеріям, отримуватимуть сповіщення про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку електронним повідомленням.