Департамент соціального захисту населення
пров. Сурогінський, 2, м. Суми, 40000
тел. (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

ВПО В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ. БРИФІНГ.

Сьогодні Людмила МУСІЯКА, директор Департаменту, прийняла участь у брифінгу з актуальних питань внутрішньо переміщених осіб. Людмила Петрівна проінформувала, що в області в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб в Сумській області обліковується 83 811 осіб, із них 21 631 дитини, 3 370 осіб з інвалідністю, 15 318 пенсіонерів.

Із облікованих прибули з інших областей:

Луганської – 7,1 тис. осіб (з 24.02.2022 – 3,2 тис. осіб);

Донецької – 13,0 тис. осіб (з 24.02.2022 – 7,4 тис. осіб);

Харківської – 13,7 тис. осіб;

Київської – 2,7 тис. осіб;

Запорізької – 1008 осіб;

Херсонської – 723 осіб;

Чернігівської – 1037 осіб;

Дніпропетровської – 376 осіб;

Миколаївської – 301 осіб;

Одеської – 124 осіб.

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ПІЛЬГОВОЇ КАТЕГОРІЇ 2023

Держава запустила програму єОздоровлення: гроші на відпочинок і оздоровлення дітей будуть надаватись батькам за принципом «гроші ходять за дитиною».

Детально за посиланням6

https://www.msp.gov.ua/news/22860.html

«ЩАСТЯ» ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

До Міжнародного дня захисту дітей Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації в співпраці з Укрпоштою випущені аркуші «Власної марки». Власна марка - це повноцінна поштова марка, виготовлена за індивідуальним дизайном. Окрім використання її  як засобу оплати письмової кореспонденції, Департамент таким чином привертає увагу до певних проблематик соціального захисту, доносить ключові меседжі своєї діяльності (наприклад, протидія торгівлі людьми, гендерно зумовленого насильства, безбарєрність для осіб з інвалідністю і ін,). Так, однією  із основних функцій  органів соціального захисту населення – є  підтримка дітей пільгової категорії.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВРАЗЛИВОЇ КАТЕГОРІЇ

Питання захисту прав та інтересів дітей пільгової категорії є і залишається одним із основних завдань діяльності органів соціального захисту.

Система соціального захисту Сумської області включає два дитячих будинки-інтернати: Конотопський та Білопільський.

1 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Діти – це майбутнє будь-якого народу і держави. Молоде покоління визначатиме успіх соціального, політичного, економічного, інтелектуального та культурного життя країни. Всебічний захист дітей – основна пріоритетна задача держави. Особливої проблематики набуває це питання в умовах сьогодення.

Під час військових дій порушуються всі найважливіші права дитини: право на життя, право на навчання, право на відпочинок, право бути з родиною, право на охорону здоров’я, на розвиток особистості, на турботу та захист.

ГІНЕКОЛОГІЧНІ КАБІНЕТИ БЕЗБАР’ЄРНОГО ДОСТУПУ ДЛЯ ЖІНОК, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ГЕНДЕРНО-ОБУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА

У шести областях України починають функціонувати гінекологічні кабінет безбар’єрного доступу, де місцеві жінки або жінки ВПО, які змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні і які постраждали від гендерно-обумовленого насильства, зможуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу. Такі кабінети відкрито на базі прийомних та гінекологічних відділень, жіночих консультацій обласних, районних або місцевих лікарень, міських перинатальних центрів, і облаштовано сучасним медичним обладнанням з урахуванням потреб людей з інвалідністю. В них за потреби можна цілодобово отримати медичну і психологічну допомогу конфіденційно та безкоштовно.

Гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу відкриваються в районних центрах Тернопільської, Черкаської, Чернігівської, Сумської, Житомирської, Івано-Франківської областей та будуть доступними для людей з інвалідністю, оскільки пункти оснащені спеціалізованими гінекологічними кріслами-трансформерами для огляду маломобільних жінок.